wtorek, 2 czerwca 2015

Wiek Adaline/The AGE OF ADALINE

Wiek Adaline/The AGE OF ADALINE

źródło zdjęcia: kino-sokol

The age of Adaline/ Wiek Adaline 2015


Wiek Adaline to opowieść o młodej, urodziwej kobiecie z początków XX wieku. Prawie nic w tym fakcie niezwykłego, poza tym, że otrzymała ona dar, o którym  wcale nie marzyła. To wydarzyło się przypadkiem,  wskutek niezwykłych zdarzeń w świecie natury i zbiegu okoliczności. Czas jakby się dla niej zatrzymał w takim sensie, iż jej ciało pozostawało wciąż młode. Utknęła na dobre w wieku 29 lat.

Zatrzymać czas - odwieczne pragnienie żyjących. Ludzie robią tak wiele, aby przesuwać granice młodości. Poszukują cudownego eliksiru, posiłkują się jakąś cud-dietą, poddają się zabiegom i operacjom, a efekt i tak zazwyczaj jest marny i tak naprawdę krótkotrwały. To udało się z pewnością Małgorzacie (na kartach literatury - pamiętacie - wymyślił Bułhakow). To udało się również Adaline Bowman. W jej przypadku dar stał się przekleństwem. Choć wiodła naprawdę interesujące życie, nigdzie nie mogła zbyt długo przebywać, by ludzie nie zaczynali czegoś podejrzewać. Musiała, co jakiś czas zmieniać miejsce zamieszkania, pracę i całe otoczenie. Założyła, że bezpieczną granicą będzie dziesięć lat. Unikała fotografowania, aby nikt nie próbował jej w przyszłości rozpoznać ze zdjęcia.

Jej smutek stawał się coraz większy, gdy uświadamiała sobie, że ona wciąż jest młoda, a jej córka z roku na rok zbliża się do kresu swojego życia. Nie mogły nigdzie przyznawać się do łączących je więzów. Matka młodsza od córki - to nie może się wydarzyć...

Adaline wciąż ucieka. Od momentu wypadku i niezwykłego ocalenia ciągle jest samotna. Każdy bliższa znajomość z nowo napotkanym mężczyzną budzi w niej  obawę. Wie, że nigdy nie zdradzi swojego sekretu.

Pewnego razu w ostatnią noc roku jej wzrok przykuwa pewien przystojny brunet. Gdy Adaline próbuje wyjść po angielsku z przyjęcia , on  w ostatniej chwili zatrzymuje windę i do niej wsiada. Ma na imię Ellis, ona nie przedstawia się swoim prawdziwym imieniem - dziś i jeszcze kilka najbliższych tygodni  jest Jenny.

Pewnie nie doszłoby do następnego spotkania, gdyby nie talent Ellisa i jego niewątpliwy upór. Adaline unika przecież bliższych kontaktów, ale Ellisowi udaje się do niej trochę zbliżyć, tylko trochę ją poznać, na tyle, aby mógł zabrać ją do swego rodzinnego domu. Jest tam jednak ktoś, kto rozpozna w niej Adaline Bowman. W końcu wcale się nie zmieniła. Jaki jest finał tej opowieści? Nie zdradzę. Nie chcę Wam psuć przyjemności z oglądania filmu.
Oprócz Blake Lively zobaczycie tu również Harrisona Forda (a zagrał naprawdę świetnie), Michiela Huismana (Ellis) i Ellen Burstyn (Flemming).

Interesująca, ciepła opowieść, przy której warto się zatrzymać i pomyśleć.

PS. Dziękuję za odwiedziny i komentarze :)

Podobne:


 

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...