czwartek, 4 czerwca 2015

Lody miętowo-czekoladowe

Lody miętowo-czekoladowe
Teraz to tylko przyglądam się tej zieleni, która niemal wybucha na każdym kroku. Panowie z głośnymi sprzętami próbują ją nieco okiełznać - ścięli już całą łąkę dmuchawców, ale zieleń wciąż jeszcze wygrywa. Szkoda, że to już zbyt długo nie potrwa. Właściwie to już słońce tak przygrzewa, że za jakąś dłuższą chwilę przygasi tę urokliwą zieleń.

W każdym razie to chyba najlepsza moment na lody - lody z dodatkiem mięty z ogródka. Orzeźwiające, słodkie i trochę chrupkie z powodu kawałków czekolady zatopionych w obłędnej masie śmietankowej. To lubię.
W dodatku nie trzeba być wielkim specjalistą, aby przygotować sobie te wspaniałości własnoręcznie. Potrzebujecie niewiele, zaledwie kilka składników, blender i zamrażarkę. Kto ma ochotę, do dzieła. Niestety samo się nie zrobi.
   

Składniki:


  • 300 ml pasteryzowanej śmietanki 30 %
  • 0,5 opakowania serka mascarpone
  • 4 łyżki cukru pudru
  • 1/3 soku z cytryny
  • duża garść mięty 

Jak zrobić lody miętowo-czekoladowe?


Blendujemy porządną garść mięty stopniowo dodając całą śmietankę. Gdy zacznie gęstnieć, dosypujemy cukier puder i wciskamy sok z cytryny. Na samym końcu dodajemy kawałki czekolady (można wrzucić do blendera i rozdrobnić w gotowej masie lodowej lub pokruszyć czekoladę osobno i wymieszać łyżką - gdy chcecie mieć większe kawałki czekolady). 
Masę przekładamy do plastikowego pojemnika i wkładamy do zamrażalnika na 5-6 godzin. Co jakiś czas zaglądamy, żeby masę przemieszać łyżką. Łatwiej będzie nałożyć lody i ich stopień zmrożenia będzie jednakowy. Wypróbujcie, jeśli narobiłam Wam smaka.


Kolor lodów miętowych


Stwierdziłam, że zielony kolor w lodach miętowych przygotowywanych w domu nie jest osiągalny w naturalny sposób. Mięta owszem je barwi, ale efekt nie jest zbyt widoczny,  smak za to bardzo bardzo wyczuwalny. Przypuszczam, że lody miętowe kupowane w sklepie muszą mieć jeszcze dodatek barwnika. Ja nie ulepszam już tej domowej wersji lodów, wystarczy mi ten nieziemski miętowo-czekoladowy smak. 

Smacznego!
     
Lody miętowo-czekoladowe
Lody miętowo-czekoladowe
Lody miętowo-czekoladowe

Lody miętowo-czekoladowe

Podobne:Dziękuję za odwiedziny i komentarze :)

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...