poniedziałek, 23 lutego 2015

Oscarowe kreacje 2015

Oscarowe kreacje 2015Oscarowa gala zakończyła się w tym roku imponującym sukcesem Polaków. Wreszcie po wielu latach posuchy mamy Oscara! Ida przejdzie do historii (pisałam o niej TU). Do historii przejdzie również niepoprawnie długie przemówienie reżysera Pawła Pawlikowskiego (jak na standardy oscarowej gali), który wyglądał przynajmniej na nieco zaskoczonego. Wypadł bardzo naturalnie i chyba jego ciut przydługa mowa spodobała się publiczności. Szkoda tylko, że nawiązał do tego niechlubnego stereotypu Polaka - pijaka. 
W kronikach na stałe znów zapiszą się oscarowe kreacje, o których tu i ówdzie będzie się mówić. A ponoć gwiazdy trochę niezadowolone, że wciąż są pytane jedynie o to, od kogo pochodzi sukienka, torebka, buty, a kwestie gry aktorskiej schodzą  gdzieś na dalszy plan.


W tym roku dominowały kreacje w różnych odcieniach bieli, ecru, delikatnego różu, suknie beżowe, w odcieniach szarości i srebra. Nie zabrakło jak zwykle kreacji w klasycznej czerni i czerwieni. Zdecydowanie królowały te długie i powłóczyste. Gdzie taką ubrać, jak nie na galę Oscarów? Mnie urzekła  swoją prostotą sukienka Natalie Portman. Jej uroda obroni się nawet bez kryształów, koralików, kamieni i złota. Pięknie prezentowała się również w czerwonej kreacji Rosamund Pike nominowana w kategorii za najlepszą rolę kobiecą (o filmie Zaginiona dziewczyna można przeczytać TUTAJ). Uroczo wyglądała także nasza Agata Trzebuchowska w granatowej sukni marki Horror! Horror!. Skromnie, ale z ogromną klasą i smakiem. Szkoda że po takim sukcesie filmu wciąż deklaruje, że za nic w świecie nie chce wiązać się z tą branżą.  Mam wrażenie, że sukienka Agaty Kuleszy, choć piękna (projekt Macieja Zienia), nie do końca podkreślała atuty urody tej utalentowanej polskiej aktorki. Szkoda. Przyznam, że w ogóle nie zachwyciła mnie kreacja Scarlett Johanson - nie ten kolor, fason. Do tego jeszcze ten wielki naszyjnik, który miał być zwieńczeniem tej stylizacji, a tak naprawdę tylko przytłoczył całość.  

Oglądajcie, podziwiajcie i komentujcie... Następna taka okazja za rok :)

Oscarowe kreacje 2015

Oscarowe kreacje 2015

Oscarowe kreacje 2015
Oscarowe kreacje 2015
Oscarowe kreacje 2015

Oscarowe kreacje 2015

Oscarowe kreacje 2015

Oscarowe kreacje 2015


Oscarowe kreacje 2015

Oscarowe kreacje 2015


Oscarowe kreacje 2015


Oscarowe kreacje 2015Oscarowe kreacje 2015Oscarowe kreacje 2015PS. Dziękuję za odwiedziny i komentarze.

Podobne:


Prześlij komentarz
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...