wtorek, 11 listopada 2014

# 3 ZAINSPIRUJ SIĘ - Szary ze złotym

GOLD


 
PŁASZCZ DOROTHY PERKINS  SUKIENKA MANGO 
KOLCZYKI APART  TOREBKA LOEFFER RANDALL
ZEGAREK TIMEX BOTKI WITTCHENZłoto wyrobiło sobie dobrą sławę wieki temu. Było niezwykle cennym kruszcem, za który ludzie gotowi byli zabić. Nie bez powodu. Złoto podkreślało wielkość i status społeczny. W antycznym Rzymie złote pierścienie nosili tylko wysocy urzędnicy. W kościołach używano go do zdobienia ołtarzy. Do dzisiaj nic nie straciło ze swego znaczenia i wciąż dla wielu jest obiektem pożądania.
Przedobrzyć można ze wszystkim. Również w odniesieniu do tego szlachetnego kruszcu. Jego nadmiar nosi znamiona tandety i pretensjonalności. Wystarczy wybrać się latem na plażę - goły tors, wielki złoty łańcuch u szyi albo złota bransoleta to wcale nierzadki widok. Nie tylko panowie popełniają ten grzech, ich towarzyszki także potrafią zaskoczyć nadmiarem - złoty lakier na paznokciach, złota torebka, złote buty i to wcale nie musi być koniec.
Złoto to przede wszystkim świetny kolor uzupełniający stylizację. Kojarzy się ze słońcem, ciepłem, więc idealnie nadaje się, aby nieco odczarować kolor szary czy czarny. Wcale nie potrzeba go wiele - postawcie na detale, np. kolczyki albo zegarek. Te szare botki, które zamieściłam w kolażu, również zaprojektowano z dodatkiem tej barwy - wystarczył złoty zamek, by nadać całości szyku. Mnie się podoba.
Niektórzy z zasady nie lubią tego koloru, wolą na przykład srebrne dodatki. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, ale niewątpliwie srebro jest pozbawione tej właściwości "ocieplającej".
Dzisiaj można łączyć ze sobą wszystko i zestawiać na rozmaite sposoby. Złoto i srebro w duecie - czemu nie! Wybierzcie to, co lubicie!

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...