poniedziałek, 27 października 2014

Baza ubrań w pigułce 10 plus 5 - czy to w ogóle możliwe?

Baza ubrań w pigułce

 
1. PŁASZCZ MANGO 2. JEANSY LEE  3.GOLF ZARA
4. KARDIGAN MANGO 5. BLUZKA MANGO 6. SPÓDNICA SOLAR
7. PÓŁGOLF MANGO 8. SWETER MANGO 9. SPODNIE MANGO
10. SUKIENKA SIMPLE


W duchu minimalizmu pokusiłam się o stworzenie bazy jesienno-zimowych ubrań, która będzie składała się tylko z 10 elementów. Niby po co mamy się ograniczać, skoro możemy kupić więcej? Nie jestem zadeklarowaną minimalistką, ale może by tak spróbować, czy jest to w ogóle wykonalne? 
Na pewno szybkie komponowanie zestawów na wyjście do pracy, na zakupy, kolację przy dobrze skonstruowanej bazie zajmuje znacznie mniej czasu. Z drugiej strony nasza próżność może na tym ucierpieć, bo jak znieść fakt, że ciągle będziemy zakładać na siebie tylko te dziesięć sztuk ubrań i nie pochwalimy się nowymi zakupowymi łowami?  Uspokoję Was.
Moim zdaniem taką bazę należy po prostu potraktować jako punkt wyjścia i ewentualnie uzupełniać go o nowe elementy równie przemyślane, jak baza, ale także budujące i podkreślające nasz indywidualny styl oraz dodające całości smaku.
Z praktycznego punktu widzenia trzeba wziąć pod uwagę również to, iż ubrania musimy przecież prać. Nie da się również ukryć, że ubranie, jak każda materialna rzecz, ulega zwyczajnie zużyciu, zniszczeniu w związku z ciągłym użytkowaniem. Czy tego chcemy, czy nie musimy więc co jakiś czas uzupełniać naszą bazę.
Nie muszę tu nikogo przekonywać, że rzeczy lepszej jakości będą służyły nam znacznie dłużej, ale nie jest to oczywiście regułą. Zdarzało mi się niejednokrotnie rozczarować się fajnym ubraniem, którego kolor i fason dawały wrażenie ponadczasowości, natomiast w użytkowaniu rzecz okazywała się totalną porażką (utrata koloru, rozciąganie, pojawienie się małych dziurek). 
Jeśli lubicie second-handy również tam można znaleźć perełki, które zasilą ową bazę. Gwarancją, że znaleziony tam vintagowy ciuch nam jeszcze posłuży jest to, że ktoś już to ubranie nosił i prał, a ono nadal wygląda bardzo dobrze. Może więc warto pokusić się o taki zakup?

By dopełnić naszą bazę dodałam jeszcze 5 elementów niezbędnych do stworzenia całości. Buty, szal i jakiś element biżuteryjny - dla mnie jest nim zegarek. 

Baza ubrań w pigułce


1. TOREBKA LOST PROPERTY OF LONDON 2. SZALIK BRUNELLO CUCINELLI 
3. ZEGAREK DANIEL WELLINGTON 4. BOTKI WOJAS
5. KOZAKI KAZAR 6. BOTKI KAZAR
A teraz ciąg dalszy zabawy z naszą bazą - zestaw 5 stylizacji:
NR 1

Baza ubrań w pigułceNR 2

Baza ubrań w pigułceNR 3

Baza ubrań w pigułceNR 4

Baza ubrań w pigułceNR 5

Baza ubrań w pigułcePS. Dziękuję, że zaglądacie i komentujecie :).

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...