środa, 27 sierpnia 2014

Sukienka w kratkę

sukienka mohito - krata

Kończy się powoli czas bezczelnego wystawiania nóg. Jesień zbliża się wielkimi krokami. Wystawiając nos na zewnątrz mamy wrażenie jakby już była. Jeszcze nie daję za wygraną. Niech żyje lato! Niech żyją gołe łydki! 

Dziś mam na sobie sukienkę w kratkę, którą pożyczyłam od siostry. Bezpieczna długość, mini rękawek, niewielki dekolt i wzór dość tradycyjny. Można do niej założyć czarną marynarkę (a gdy jest zimno - przeprosić czarne kryjące rajstopy) i mamy gotowy strój do pracy.
 
Dzisiaj jestem refleksyjna. Gdzie toczą się najciekawsze rozmowy? Nie wpadlibyście. Ostatnia moja wizyta u ginekologa upłynęła na rozważaniach zdecydowanie niezwiązanych z kobiecymi przypadłościami, tudzież ciążami. Żarliwa dyskusja, której byłam świadkiem, toczyła się między dwiema paniami w średnim wieku. Każda z nich, jak można było zauważyć po wyglądzie i obecności nastoletniej córki jednej z nich, miała już uporządkowane życie rodzinne i wiodła tryb statecznej i poważnej niewiasty. Nic nie zapowiadało grubości tematu.

Panie nie wahały się użyć swojej życiowej mądrości odnośnie obecności przesądów w naszym życiu. I tak padały kolejne ludowe przysłowia w rytmie odbijanej piłeczki pingpongowej. Nie wolno zmieniać pościeli w piątek, wynosić śmieci po zmroku, pozostawiać nieopuszczoną deskę klozetową, prać w niedzielę, w żadnym wypadku nie należy planować operacji w piątek. Zapomniały wspomnieć o czarnym kocie przebiegającym drogę i przechodzeniu pod drabiną. W wyniku nieprzestrzegania życiowych przykazań, będzie z nami krucho - na pewno umrzemy albo ktoś bliski zachoruje. A zaczęło się od poniedziałku - jaki poniedziałek, taki cały tydzień - bąknęła jedna z uczestniczek dialogu. Na szczęście całą dyskusję uciął lekarz, który wywołał jedną z pań z kolejki. 

Przemknęła mi przez głowę tylko jedna myśl - jak dobrze, że w moim życiu nie rządzą przesądy. Wolę jednak egzystować w tej słodkiej nieświadomości i  celebrować każdą chwilę, nie zawracając sobie głowy zabobonami. Obym nigdy nie dała się zniewolić tym wszystkim życiowym mądrościom.

PS. Dziękuję, że zaglądacie. Będzie mi miło, jeśli skomentujecie. Pozdrawiam

sukienka mohito - krata

sukienka mohito - kratasukienka mohito - krata

sukienka mohito - krata
sukienka - Mohito, szpilki - Deichmann
Prześlij komentarz
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...