czwartek, 5 grudnia 2013

Ulubiony film na świętaMiliony Polaków nie wyobrażają sobie dziś świąt Bożego Narodzenia bez Kevina. Całkiem niedawno pojawiła się pierwsza zapowiedź świątecznej serii (Kevin sam w Nowym Yorku), zdaje się, że tradycyjnie zaserwowała go telewizja Polsat. Czy w tym roku Kevin sam w domu znów zawita na wigilijną kolację i dopełni corocznego zwyczaju? Jeśli nadarzy się okazja, to może na jakiś fragment zerknę, ale nie żebym była jakąś wielką fanką przygód niesfornego dzieciaka i dwójki mało zorganizowanych rzezimieszków.
Chętnie za to po raz kolejny obejrzałabym Dziennik Bridget Jones.  Ach ta Bridget! Za każdym razem  potrafi przyciągnąć mnie do telewizora i rozbawić w sposób nader niewymuszony. Naiwna, przesympatyczna, naturalna i szczera. Uchodzi jej na sucho nawet nieszczęsna zupa w turkusowym kolorze.
Moja ulubiona scena - Bridget w stroju króliczka  (czemu nie!) wpada na rodzinne przyjęcie i okazuje się, że właściwie tylko ona przywdziała na siebie taaakie cudo. Ale wcale się tym nie przejęła. W dodatku pojawił się ten gburowaty Darcy.  


Ulubiony film na świętaSkoro już mowa o Darcym - a pamiętacie tę scenę? Mark Darcy w uroczym sweterku z reniferem?


Ulubiony film na święta


Ponoć do najbardziej kultowych scen należy ta z wielkimi majtasami w roli głównej. Jej głównymi bohaterami są oczywiście Bridget  i jej szef Daniel Cleaver. W czasie intymnych igraszek Daniel przypadkowo odkrywa, że pod seksowną sukienką jego przemiłej towarzyszki znajdują się one - niezbyt miłe dla oka, wielkie beżowe barchany. 
I jeszcze ta scena - Bridget w trakcie telewizyjnej relacji na żywo zjeżdżająca na rurze i ten arcyciekawy obraz objawiający się miliononom przed ekranami.   
A na samym końcu kilka romantycznych kadrów w śnieżnej scenerii, kiedy Bridget w samej bieliźnie (tym razem majtki ze zwierzęcym motywem), adidasach i nieco rozwleczonym swetrze wybiega za Markiem na ulicę. Scena kończy się namiętnym pocałunkiem i refleksją Bridget: Chwileczkę, grzeczni chłopcy tak nie całują...  
A jakie są Wasze ulubione filmy? Czy dorzucie coś do listy?

PS. Dziękuję za odwiedziny na moim blogu!


 
Prześlij komentarz
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...