piątek, 27 grudnia 2013

Nietrafiony przezent? Żaden problem!


Tradycja obdarowywania naszych bliskich świątecznymi prezentami jest stara jak świat.  Lubimy dostawać prezenty. Niektórzy twierdzą, że większą radość sprawia im dawanie podarunków, zwłaszcza, jeśli kupienie prezentu poprzedzone zostało dokładnym wywiadem odnośnie preferencji obdarowywanego. Ktoś naprawdę przyłożył się do roli Mikołaja i pod choinką znajdujemy nasz wymarzony prezent. Gorzej, jeśli podarunek jest przypadkowy albo potencjalny obdarowywany jest osobą bardzo wybredną i trudno nam będzie go czymś zadowolić. 
Prezenty wręczone - a jeśli okazuje się, że niektóre nie spełniają naszych oczekiwań - dostaliśmy piąty żel pod prysznic, czwarty dezodorant (w tamtym roku też był w zestawie). Co robimy - gromadzimy -  i tak nasze prezenty zaczynają zalegać w różnych kątach domu, po czym w ostateczności lądują w koszu na śmieci. Jest drugie wyjście - można ów prezent  wręczyć komuś innemu przy jakiejś innej okazji (z tym lepiej uważać) albo oddać potrzebującym. 
Nie radziłabym również prosić osobę, która nas obdarowała, paragonem z uzasadnieniem, że prezent nam się nie spodobał i chcielibyśmy go wymienić. Różnie to może zostać odebrane. Jeśli jest to osoba bliska - to pół biedy, ale na pewno będzie jej przykro, gdy dowie się, że prezent okazał się nietrafiony. 
A może niechciane prezenty po prostu wystawić na jakimś portalu aukcyjnym? Przynajmniej nikt nie poczuje się  urażony.

 Co zrobić z niezbyt udanymi prezentami?

  • przekazać dalej
  • zmagazynować
  • wyrzucić
  • poprosić Mikołaja o paragon (dyskusyjne)
  • wystawić na portalu aukcyjnym 

Wybierzcie swój własny sposób na pozbycie się niechcianego podarunku.


Prześlij komentarz
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...