poniedziałek, 9 grudnia 2013

Co na prezent ?


Pewnie nie jestem jedyną osobą, która  stoi przed dylematem, czym obdarować swoich bliskich na święta? Chcemy wywołać uśmiech na twarzach osób, które odpakują od nas prezent. Najmniej problematyczne wydają się prezenty dla małych dzieci. Dopiero z czasem okazuje się, czy rzeczywiście prezent był strzałem w dziesiątkę.  Dziś podzielę się z Wami pomysłami na prezent dla dziewczynki.


Co na prezent dla małej dziewczynki?

 

co na prezent dla dziewczynki

http://art-madam.pl

Laleczka hand made z miękkich materiałów. Ta słodka minka sama mówi za siebie. Niestety, nie nadaje się dla bardzo malutkich dzieci - posiada plastikowe elementy. 
 co na prezent dla dziewczynki
http://www.rossnet.pl

Zabawka edukacyjna dla dziewczynek, które lubią rysować. Moja córka już ją testuje. Dostała ją w prezencie na Mikołajki. Zabawka wyposażona jest w 50 plansz, mazak i ściereczkę. Każda plansza opatrzona jest opisem i zadaniem do wykonania - należy dorysować brakujący element, czasem jest to Smok Wawelski, innym razem  trzeba opracować trasę przejścia przez labirynt, aby dotrzeć do Merlina. Zabawka pozwala dziecku poznawać znane mity i legendy. Plansze za każdym razem można wymazywać, by dziecko mogło powtórnie wykonać zadanie.  

 co na prezent dla dziewczynki 


Spódnica " akurat na balet"  - określenie mojej córki, która uwielbia Barbie baletnicę (z tego co się orientuję, o tym się mówi teraz w przedszkolu w babskim gronie). Dla dziewczynek, które uwielbiają tańce ta spódnica to marzenie. Znalazłam ciekawą inspirację na blogu Agaty (link powyżej). Tam znajdziecie wskazówki, jak własnoręcznie wykonać spódnicę baletnicy. Kreatorzy - do dzieła!

 co na prezent dla dziewczynki 
Ulubiona przytulanka? Czemu nie! Moja córeczka nie zaśnie bez tzw. zimnego prosiaczka. Gdy pierwsza wersja prosiaczka nieco się zużyła (wyśliniony i prany wielokrotnie) otrzymała nową wersję, którą nazwała ciepły. Okazało się, że pierwszej wersji nie da się niczym zastąpić, bo to już nie to samo. Ciepły leży więc w kącie, a zimny nadal znajduje się na piedestale. Co wieczór niezmiennie od pięciu lat jest chołubiony.  Jeśli Wasze dziecko uwielbia jakąś postać z bajek, wersja maskotkowa z pewnością będzie spełnieniem jego marzeń.

 


I na koniec książeczka Naciśnij mnie, która podbiła serce moich księżniczek (1,5 roku i 5 lat). Zbyt długo nigdy nie leżakuje na półce. Dziewczynki za każdym razem uwielbiają wykonywać zadania umieszczone na poszczególnych stronach. Fabułka książki jest dość banalna - to przygody jednej kropki, która w przedziwny sposób ulega rozmnożeniu, zmienia kolory, znika, pojawia się, powiększa się i pomniejsza. Książeczka angażuje dzieci do świetnej zabawy - muszą coś potrzeć, podmuchać, odwrócić książeczkę, zaklaskać. 

 Dziękuję za odwiedziny mojego bloga!

Prześlij komentarz
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...