sobota, 26 października 2013

Nienawidzę damskiej torebki!Mężczyźni nie pałają do niej miłością i wciąż nie potrafią pojąć jej fenomenu. Gdyby wiedzieli, że sami ją stworzyli kilkaset wieków temu, pewnie zupełnie inne byłoby ich podejście do tematu. Nosili. Tak i owszem. Zwykle służyła im ona do przechowywania pieniędzy. Wkrótce większość z nich porzuciła to cudo na rzecz zwykłych kieszeni. Nie przewidzieli, że zrobi ona tak niezwykłą karierę. A kobieta? Ona  niby od niechcenia, ale uważnie przyjrzała się temu wynalazkowi i uznała go za element całkiem przydatny i mogący wzbogacić zasoby jej garderoby.  Ówczesna forma torebki - sakiewka nie do końca przypadła jej do gustu.
I tak na przestrzeni wieków kobieca torebka ewoluowała - od małego woreczka ściąganego sznureczkiem po sporych rozmiarów torebkę - shopper. W dodatku jej ranga wzrosła na tyle, że pochylili się nad nią projektanci. Co stworzyli? Najpopularniejszą wersję tego damskiego dodatku niewątpliwie wykreowała Coco Chanel.  Do dziś model torebki zaprojektowany przez Coco święci tryumfy i pewnie jeszcze długo pozostanie na piedestale.
Kobieca torebka nadaje charakteru każdej stylizacji, ale przede wszystkim jest przechowalnią rozmaitych damskich gadżetów.  Ich wybór zależy od użyteczności i  fantazji właścicielki. Im większa torebka, tym więcej kryje różnorakich tajemniczych zasobów. Ale jak wiecie, znalezienie w niej jakiejś konkretnej rzeczy, np. kluczy, często graniczy z cudem. I to jest właśnie  powód, dla którego cieszy się ona tak niechlubną sławą wśród mężczyzn. Z pewnością każdy facet zastanawia się, gdzie nam się wszystko mieści i jak dajemy radę z odnalezieniem potrzebnych rzeczy. Do podstawowych rzeczy mających stałe miejsce w naszej torebce na pewno zaliczymy: portfel, dokumenty i telefon komórkowy. Ostatecznie znajdzie się też miejsce na kalendarzyk, długopis,a także lusterko, perfumy, puder, pomadkę - po prostu wszystko, co posłuży danego dnia do wykonania makijażu.

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/porady/news-krotka-historia-damskiej-torebki,nId,616527?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...