piątek, 11 października 2013

Biżuteria - dopełnienie stylizacji

Biżuteria - dopełnienie stylizacji
Wszystkie propozycje pochodzą ze sklepu APART

Jaką  biżuterię wybrać?

Biżuteria to niewątpliwie rzecz, którą kobiety uwielbiają. Skromna, czy okazała - jaką wybrać?
Wszystko zależy od okazji i od naszych upodobań. Do pracy, w której wymagany jest strój formalny, najodpowiedniejsza będzie nieduża i drobna, np.  łańcuszek z wisiorkiem lub kolczyki. 

Zakładając na siebie kolczyki, wisiorek, bransoletkę i pierścionek możemy przesadzić  z ilością ozdób. Wystarczy jakiś pojedynczy egzemplarz biżuteryjny, np. same kolczyki i  pierścionek lub łańcuszek i bransoletka, aby uzyskać pożądany efekt. Naszą stylizację może też dopieścić prosty,  klasyczny zegarek w kolorze lub srebra, z prostą bransoletą lub z skórzanym paskiem.


Złota zasada - umiar przede wszystkim


Umiar przede wszystkim. Im mniej, tym lepiej. Na co dzień przecież nie musimy zakładać na siebie ton metali. Jeśli wykonywany zawód pozwala nam na ubiór mniej formalny, możemy trochę zaszaleć. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. I tutaj lepiej nie przesadzić.
Uwielbiasz duże, wyraziste naszyjniki - proszę bardzo. Pamiętaj jednak o swojej sylwetce. Osoby o drobnej budowie ciała i  niskim wzroście powinny uważać na biżuterię o znacznych gabarytach, gdyż może ona jedynie niepotrzebnie przytłoczyć całą sylwetkę i zaburzyć proporcje. Taki rodzaj  biżuterii wskazany jest dla osób o większych rozmiarach. Ale jak od wszystkich reguł i tu bywają wyjątki. Szczególnie w codziennych, nieformalnych stylizacjach ciekawie na przykład prezentuje się zestawienie kilku łańcuszków albo wisiorków (gdy chcemy nieco okryć zbyt głęboki dekolt). Równie ciekawie wygląda łączenie kilku bransoletek z określonej stylistyki, o podobnym kolorze, itp. Zawsze trzeba znaleźć jakiś punkt wspólny, motyw przewodnim, który sprawi, że całość stanie się smaczna.
 
Najważniejsze to po prostu nosić taką biżuterię, która idealnie harmonizuje z całą resztą, taką, która podkreśla  naszą urodę  i którą zwyczajnie lubimy.Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...